CSM25/50/75-Cam Bush- DIA30X15 ,Ms
BVDS- Stopper lock Pin Rod Ø18x150 ,SS
Fibre Wheel Ø150x52
https://www.mechtrace.com/web/image/product.template/293/image_1920?unique=0ce0cbf
(3 reviews)
Fibre Wheel Ø150x52
  • Brand
Brand: CS aerotherm
Brand: CS aerotherm
CS aerotherm
Introducing our Fibre Wheel Ø150x52, the perfect solution for your material handling needs. This high-quality fibre wheel is designed to provide durability and long-lasting performance even in the most demanding environments.The Fibre Wheel Ø150x52 features a sturdy construction that can withstand heavy loads and frequent use. Its diameter of 150mm and width of 52mm provide a smooth and stable ride, making it ideal for use on a variety of surfaces.
Related Products
Specification Details
Product Name Indulge SH3000/800 (NEW) 3 Door Under Counter Pizza Prep Counter
Compressor CUBIGEL NUM60CA1 / R290
Material SS 201
Capacity 580 Litres
Temperature Range +2°C to +8°C
Power Supply 220–240V / 50Hz
Power Consumption 360 W
Cooling Type Ventilated Cooling System
Door Type 3 Door Under Counter Design
Dimensions 2020 × 800 × 1085 mm